LED pásky na 12V a 24V

Posted by admin-LED-pasky on Čtvrtek Bře 24, 2016 Under Nezařazené

LED pásky na 12V a 24V jsou skvělým designovým, ale i praktickým doplňkem do každé moderní domácnosti. Vybírat můžete z velmi široké škály barev a vybrat si délku, která se do vámi zvoleného prostoru hodí, pásky lze navíc ještě dodatečně velmi snadno zkrátit přestřižením ve vyznačených úsecích.

LED pásky na 12V a 24V – tedy s bezpečným napětím najdou své uplatnění hlavně jako osvětlení kuchyní a koupelen, nebo jako orientační či dekorační světlo – můžete jimi například v noci či večer nasvítit kuchyňskou linku právě dostatečně na to, abyste se v kuchyni ve tmě orientovali, ale aby světlo nepůsobilo v noci rušivě. Stejně tak jimi lze nasvítit schodiště, různé kouty ložnice či koupelny.

Kromě domácnosti se ale využijí i v menších komerčních prostorách, jako jsou výlohy obchodů a podobně.

LED pásky studených barev pak využívají také řidiči morových vozidel, zejména ti cestující často v noci. Zahlédnout je můžeme rovněž jako dekoraci kamionů a dalších větších vozů.
Výhodou LED pásků je podobně jako u jiných LED světelných zdrojů jejich dlouhá životnost a nízké náklady na energii, tedy úspornost.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LED pásky na 12V a 24V

LED pásky na 220V

Posted by admin-LED-pasky on Čtvrtek Led 14, 2016 Under Nezařazené

LED pásky na 220V, resp. na 230V, najdou využití jak v interiéru, tak i v exteriéru například jako vhodné osvětlení budov, schodišť, venkovních i vnitřních prostor restaurací, klubů a dalších komerčních objektů. Největší výhodou je že není třeba transformátor.

LED pásky na 220V nejsou na rozdíl od jiných LED svítidel vhodné pro dlouhodobé svícení, doporučuje se svítit s nimi cca 6 hodin denně. Dále by neměly být umístěny tak, aby na ně po příliš dlouhou dobu anebo přímo dopadalo sluneční záření. Díky tomu by se mohly LED pásky přehřívat a výrazně by se tak zkracovala jejich životnost.

 

Pro napájení LED pásku na 220V je třeba stejnosměrné napětí – proto bychom vřele doporučili používat buďto výhradně originální napájecí kabel, případně usměrňovací můstek.

U těchto LED pásek můžete už tradičně vybírat z široké škály barev, nebo univerzálních RGB, dále se hodí, že je můžete zakoupit v metráži.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem LED pásky na 220V

Transformátory pro LED pásky

Posted by admin-LED-pasky on Čtvrtek Kvě 23, 2013 Under Nezařazené

Každý LED pásek potřebuje napájet. Existují LED pásky na 220V kde transformátor nepotřebujete. Stačí pouze napájecí konektor opatřen zástrčkou do zásuvky na jedné straně a konektorem pro připojí LED pásku na straně drzhé. Většina LED pásku je však na 12V nebo 24V. Pak je nutné připojit transformátor pro dané napětí pásku. Důležitým faktorem je výkon.

transformátor pro LED pásek

U LED pásků se výkon udává na 1m. Pokud je tedy výkon, resp. příkon LED pásku 4W na 1M a vy osvětlujete 10m, je celkový příkon 40W. Doporučujeme vždy trafo s větším výkonem, pro 40W by to bylo například 50-60W trafo.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Transformátory pro LED pásky

Partneři

Posted by admin-LED-pasky on Čtvrtek Čvc 19, 2012 Under Nezařazené

Okouzlilo vás UV osvětlení? Kupte si UV reflektor, nebo UV zářivky za skvělé ceny od specialistů na ultra fialové světlo.

Hledáte osvětlení pro vaší párty, klub, restauraci, hotel, nebo diskotéku? Nebo si jen chcete zajímavě nasvítit vaše bydlení? Jsme specialisté na světelnou techniku reflektory, světelné efekty, LED, zdroje, lasery, měniče barev, PAR, UV zářivky, žárovky a další komponenty osvětlovací techniky.

Novinky ze světa osvětlení, školení dialux a návrhy osvětlení

Kupujte chytře svítidla a osvětlení na MojeSvitidla.cz.
S LED žárovkami ušetříte finanční prostředky a získáte čisté světlo. Technologie LED se vyznačuje vysokou účinností a dlouhou životností.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Partneři