Další alternativa k LED páskům, nebo vhodný doplněk k nim jsou LED žárovky. Pro ty, kteří chtějí mít domácnost vybavenou plně pouze LED světelnými zdoji, doporučuje vyměnit stávajcíc žárovky právě za LED žárovky. V současné době stoupá trend použití LED diod, které nahrazují tradiční světelné zdroje a vytlačují klasické žárovky a zářivky z jejich dřívějších pozic. Proč se to však děje?

Odpověď je jednoduchá. LED žárovky a svítidla obecně totiž mají takřka samé výhody. Předně jsou energeticky nenáročné a spotřebují daleko méně energie než klasická žárovka. Dále mají vysokou životnost a svítivost, která garantuje bezproblémový provoz po dobu desetitisíců provozních hodin. K tomu se váže i velká odolnost proti mechanickému poškození a odbourává se tak neduh klasických světelných zdrojů – křehkost.

Navíc se LED žárovka takřka nezahřívá, což umožňuje použití i v místech, kde by to běžně nebylo možné. Tato vlastnost také způsobuje, že nedochází k tepelným ztrátám a proto je účinnost žárovky vysoká a spotřeba nízká. Použití LED žárovek je flexibilní, protože se vyskytují v řadě velikostí a tvarů, které umožňují spojení s další řadou svítidel. Jediná podmínka pro fungování je pouze odpovídající patice.

LED žárovky zakoupíte ve specializovaném obchodě na světelné zdroje zarovky-shop.cz.